Adneed v1.0 Reklam Scripti

Adneed v1.0 Scriptigelişmiş reklam yönetim scriptidir. Yalçın CEYLAN tarafından PHP, MySQL ve  jQuery kullanılarak kodlanmıştır. Bir reklam firmasının sitesinde bulunması gereken tüm özellikler script de mevcuttur. 

 

 

1. Yönetim paneli
2. Çoklu üyelik sistemi (Yayıncı, reklamveren, editör ve yönetici)
3. Destek paneli
4. Ödeme bildirimi (yönetici onaylı)
5. Sayfa sistemi (Hakkımızda, duyurular, sıkça sorulan sorular, kullanım şartları)
6. İletişim formu (yönetim panelinden görüntülenebilen)
7. Destek (ticket) sistemi
8. Reklam gösterim raporlama, kazanç görüntüleme
9. Reklam ücreti belirleme, reklam türü düzenleme (aktif/deaktif)
10. Yönetici e-mail bilgilendirme
11. IP ve reklamlar için havuz sistemi
12. Üyelik sistemini açıp kapatma özelliği
13. Reklam kategori sistemi
14. Banka hesabı ayarları
15. Yöneticiyi yönlendiren uyarılar paneli

 

1. Site Dosyaları klasöründe bulunan config.php ve ads klasörünün içindeki config.php dosyasını açarak veritabanı bilgilerinizi girin.
2. Veritabanı klasöründeki database.sql dosyasını veritabanından içeri aktarın.
3. Aşağıdaki dosyalara yazma izni, yani chmod 777 değerini verin. Eğer CHMOD, Dosya izini nasıl verildiğini bilmiyorsanız buraya göz atabilirsiniz.
ads/cache_msn
ads/cache_pop
ads/cache_ppc
ads/cache_splash
ads/click_msn
ads/click_pop
ads/click_ppc
ads/click_splash
ads/ip_cache
ads/ip_cache_2
ads/people
ads/system
ads/system_cache
upload

4. Reklam sayımı ve gerekli güncelleştirmeler için Cron Jobs ayarlarının yapılması gerekmektedir. Yani otomatik olarak belirli zaman aralıklarında gerekli dosyaları çalıştırarak güncelleme yapmaya yaramaktadır. Cron Jobs ile ilgili daha detaylı bilgiye internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Fakat bazı sunucularda farklılık gösterdiği için detaylı bilgiyi hosting firmanızdan alabilirsiniz. Aşağıdaki dosyaları yanlarında belirtilen aralıklarını dikkate alarak Cron Jobs uygulayın.
ads/popup_see.php
ads/splash_see.php
ads/msn_see.php
ads/ppc_see.php
ads/job.php
Not: ads/job.php dosyasına en fazla 5 dakika olmak şartıyla diğer 4 dosyaya 5 dakika ile 1 saat arasında isteğinize göre ayarlama yapabilirsiniz.

Yönetim Paneli;
Kullanıcı Adı: admin
Şifre: admin

[/tab]
[tab id=3]

Otomatik Site Onayı

Yayıncıların eklediği sitelerin otomatik onaylı olmasını sağlayan PHP dosyası içerisine eklenmiştir. Otomatik Site Onay klasörünün içindekiinc_yayinci klasörünü sunucunuza atmanız yeterli olacaktır. Eğer scripti normal bir şekilde kullanacaksanız otomatik onay kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Fakat scripti Facebook sayfa reklamı olarak kullanacaksanız herhangi bir onay işlemi yapılamayacağı için otomatik onay dosyasını kullanabilirsiniz. Bu düzenleme scriptin yapımcısıyla alakası olmayıp istek üzerine WMS ekibi tarafından yapılmıştır.

Cron Jobs Dosyaları Hakkında Bilgi

Job.php Dosyası: job.php dosyası Cron Jobs ayarlarken en kısa süre (5 dakikadan veya daha az) aralığında çalışıyor olmasının sebebi sistemdeki reklam, yayıncı ve sistem ayarlarının sürekli olarak güncel olmasını sağlamaktır. Eğer bu dosya 5 dakikadan daha uzun bir sürede çalıştırılırsa reklam verenin eklediği reklamlar ve yayıncıların eklediği siteler aktif olmaz ve sorun çıkmasına yol açabilir.
Diğer Cron Jobs Dosyaları: popup_see.php, splash_see.php, msn_see.php, ppc_see.php dosyaları reklam sayımlarını yapmaya yarayan dosyalardır. Reklam sayım süresinin ne kadar olmasını istiyorsanız Cron Jobs ayarlarını da ona göre yapabilirsiniz.

Adneed v1.0 Reklam Scripti Adneed v1.0 Reklam Scripti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir