Aranma Potansiyeli Oluşturma

Evet yanlış duymadınız, çoğu durumda güncel olaylar, popülarite takipleri, sosyal etkileşim olayları arama potansiyeli oluşturmaz. Bazı durumlarda bizler aranma potansiyeli yani arama hacmi oluşturabiliriz.

Peki bunu nasıl yapacağız ?

Şöyleki ;

Google bugüne kadar bir çok yenilik yaptı. Çoğunluğu kullanıcı kalitesi açısından, kolaylık sağlayan işlemlerdir. Bu yeniliklerden biri Google’a bir kaç harf yazdıktan sonra o alana ait aranma potansiyeli olan en iyi kelimeleri alt alta sıralamasıdır. Konumuzun bu bölümünde Google Amcanın tamda bu özelliğini kullanacağız.

Aranma potansiyeli yüksek kelimelerde kişiler genellikle takip araması yaparlar. Yani ya aklındaki soruya cevap bulmak için arama yapar ya da aklındaki olaya ulaşmaya çalışır. Her iki olayda bizim işimize yarayacaktır. Kişiler aradığı değeri yazmaya başlayınca alt tarafta çıkan diğer aramalardan yeni, daha iyisi yada tamda onun aradığı şey olabilecek nitelikte kelimeler ile seçilmiş aramaları görünce onları arar ve sizin oluşturduğunuz ve daha önce ön sıraya getirdiğiniz siteyi görüp siteye girebilir. Bu şekilde önemli sayılacak kelimelerde zirvede olarak trustrankımıza önemli katkı yapabiliriz.

Peki nasıl olacakda potansiyel oluşacak ?

Bu tarz aranma potansiyeli olan kelimelerin yan, türev yada seri araması oluşturarak bu aramanın Google tavsiye bloğunda görünmesini sağlayabiliriz. Bunun yapmanın envai çeşit yolu mevcuttur. Gerçek hit yönlendirmelerden tutun, giren kullanıcıya bu şekilde bir görünmez etki oluşturabilirsiniz. İşin bu tarafında tamamı olarak sizin düşüncenize aittir.

Esas olan aranma potansiyele sahip kelimenin altında çıkmasını istediğimiz kelimeyle Google’da arama oluşturmak. Bundan sonrasını Google kendisi oluşturuyor zaten.

Peki bu durumu neden anlatıp rakip çıkarıyorsun ?

Çok basit, büyük pastalar küçük pastalara ne kadar çok bölünürse o kadar çok site ekmek yer.

Not: Benim uzun zamandır uyguladığım ve ekmeğini çok güzel yediğim bir olaydır.

Herkese başarılar, iyi çalışmalar.