BTK AKADEMİ Nedir ? Nasıl Girilir ?

BTK AKADEMİ nedir nasıl girilir Cumhur Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın bahsettiği BTK AKADEMİ Nedir ? Nasıl Girilir ?

BTK AKADEMİ NEDİR?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) bilimsel, teknolojik ve sürekli kendini yenileyen eğitim anlayışı ile Kurumumuza, sektöre ve Ülkemize katkı sağlayacak alanında öncü, tanınmış, güvenilir ve saygın bir eğitim merkezi oluşturmak amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan’ın öncülüğünde 2017 yılında kurulmuştur.

BTK Akademi, Kurumumuzun 1983’ten bu yana elektronik haberleşme sektörü alanındaki deneyimi ve 2000 yılından itibaren sürdürdüğü düzenleyici ve denetleyici rolüyle edindiği birikimi tüm paydaşlarına aktarmayı, sertifikasyon eğitimleri ile sektörün ihtiyaç duyduğu yetkin insan kaynağının artırılmasına katkıda bulunmayı amaç edinmiştir.

BTK Akademi bünyesinde gerçekleştirilen programlar, konusunda uzman iç eğitmenlerimizin yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ile ulusal ve uluslararası diğer tüm paydaşlarımızın iş birliği ve katkılarıyla hazırlanmaktadır.

BTK Akademi, içinde bulunduğumuz yüzyılın teknolojik gelişmeleriyle değişen eğitim yöntem ve metotlarına uygun bir şekilde;

BİT alanındaki bilgiye erişimin önündeki engelleri kaldırıp bilgiyi halka arz etmeyi,
BİT alanının bilinçli ve etkin kullanılmasına yönelik bilinçlendirme çalışmaları yoluyla, başta genç ve çocuklar olmak üzere toplumun her kesiminin     farkındalıklarını artırmayı,
Düzenlediği sınıf içi ve online eğitim sertifika programlarıyla, kamu ve özel sektörün ihtiyacı olan kaliteli iş gücünün üretilmesine katkı sağlamayı,
Ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş ve üniversitelerle iş birliği yaparak bilginin yönetimi ve aktarımında söz sahibi olmayı,
Teknoloji dünyasının güncel bilgisini kendini sürekli yenileyen eğitim anlayışıyla halka aktarmayı

amaçlayan bir eğitim merkezidir.

“Bilginin Adresi” sloganıyla yola çıkan BTK Akademi, özellikle bilgi teknolojileri alanında oluşturduğu dijital eğitim portali ile tüm vatandaşlarımıza ulaşmayı hedeflemektedir. Online eğitimlerin yanı sıra gerçekleştirdiği sınıf içi eğitimlerle de BİT sektörüne yönelik konularda eğitim almak isteyen her kesimin mesleki ve teknik ihtiyaçlarını mekan ve zamandan bağımsız olarak karşılayacaktır.

Eğitim videolarını indirebilir miyim?

Eğitim videolarını indirmek mümkün değildir.

Ön koşullu eğitim ne demek?

Bir konuda eğitim alabilmek için tamamlanmış olması gereken eğitimlerdir.

Hibrit eğitim ne demek?

Sertifika alabilmek için çevrimiçi ve sınıf içi eğitimlerin ikisini birden içeren programlardır.

BTK AKADEMİ eğitimleri ücretli mi?

BTK AKADEMİ’de ücretli ve ücretsiz eğitimler bulunmaktadır. Eğitimlerin açıklamalarında ücretli olup olmadığı belirtilmiştir.

Kimler BTK AKADEMİ’den eğitim alabilir?

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanıyla ilgilenen herkes eğitimlerden faydalanabilir.

BTK AKADEMİ eğitimlerine nasıl ulaşırım?

BTK AKADEMİ web sayfasından kullanıcı adınızla giriş yaparak eğitimlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca tablet ve telefondan BTK AKADEMİ uygulamasını indirerek eğitimlere ulaşabilirsiniz.

BTK AKADEMİ’de ne tür eğitimler bulunur?

BTK AKADEMİ‘de Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında mesleki ve teknik eğitimler ve sertifika programları sunulmaktadır. Bu eğitimlere sınıf içi eğitimler ve e-öğrenme yoluyla ulaşılabilir.

    1. Ahmed 21 Nisan 2020
      • Oğuzhan 22 Nisan 2020

    Yorum Yap