Cpanele Nasıl Girilir?

Türkçe karşılığı ‘kontrol paneli’ olan cpanel, hosting ihtiyacı olan kişilerin işlemlerinin görsel ve yazılımsal olarak düzenlemelerine, güncellemelerine, silmelerine ve diğer optimasyonları yerine getirmelerine yardımcı olan bir kontrol panelidir. Günümüzde pek çok kişi tarafından aktif olarak kullanılan cpanel sistemi kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

 

 Cpanel Kontrol Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Linux altyapısı oldukça büyük kodlamalardan oluşmaktadır. Bu anlamda programlama bilgisi üst düzey olan insanlar bile linux altyapısında yer alan pek çok kodlamayı bilmemektedir. Cpanel kontrol uygulamasının en büyük avantajları herhangi bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan kişilerin tüm işlemlerini görsel ve komutsal olarak harekete geçirebilmesidir. Pek çok farklı panel sisteminin aksine oldukça güvenilir bir altyapı sistemine sahip olan cpanel oldukça hızlı performansı ve geniş çalışma kapasitesi ile avantajlarını artırmaktadır.

 

 Cpanel Kontrol Uygulaması İle Neler Yapılabilir?

Cpanel kontrol uygulaması ile pek çok farklı optimizasyonda işlemler kolaylık ile halledilebilir. Bu anlamda cpanel sistemi ile eposta ve mail adresi eklenebilir, silinebilir, otomatik mailler oluşturulabilir, epostalar izlenebilir ve filtrelenebilir. Site ile ilgili tüm kontroller sağlanabilir, analizler yapılıp kimlerin hangi saatlerde siteyi ziyaret ettiği gibi pek çok analiz elde edilebilir. Tüm bunlara ek olarak cpanel şifresi değiştirilebilir, siteye eklentiler eklenip içerikler değiştirilebilir, silinebilir veya güncellenebilir. Bu anlamda cpanel ile yapılacakların herhangi bir sınırı yoktur.

 

 Cpanel Kontrol Uygulamasına Nasıl Giriş Yapılır?

Cpanel’e giriş yapmak için öncelikli olarak hosting firmasının göndermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreye ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer bu bilgiler yoksa http://İPAdresi/cpanel adresi ile İP numarası kullanılarak cpanele giriş yapılabilir. Eğer site adı ile giriş yapılmak istenirse http://www.siteadı.com/cpanel adresine site adı yazılarak, sitenin cpanel kısmına sorunsuz bir şekilde giriş sağlanabilir.

 

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir