Daha Çok Gelir = Çoklu Dilli WordPress

WordPress ilk çıktığı günlerde basit bir yapıya sahipti ve sadece günlüklerinizi girmek için kullanabiliyordunuz.

O zamanlar internetten günlük yayınlamak oldukça modaydı. Çok iyi kodlanması, esnek yapısı ve aynı zamanda da desteklediği seo sayesinde hızlı bir şekilde ivme kazandı. Bugünlerde ise internette 10 site varsa neredeyse 7’si wordpress.

WordPress ile kurumsal siteler, portallar, forumlar ve kişisel bloglar oluşturmanız birkaç dakikanızı alıyor. Sunduğu gelişmiş tema ve eklenti desteği sayesinde hiçbir kod bilgisine ihtiyaç kalmadan neredeyse yapamayacağı hiçbir şey yok!

WordPress sitenizden gelir elde ediyorsanız bu geliri kat ve kat arttırmanın bir yolu sitenizi talep göreceğini düşündüğünüz diğer dillere tercüme ettirmeniz. Hizmet ya da ürün pazarlamanız fark etmeksiniz kuracağınız çoklu dilli wordpress altyapısı sizleri hiç hayal etmeyeceğiniz bir noktaya taşıyacaktır.

Neden WordPress Sitemi Tercüme Ettirmeyelim?

Uzun süredir tercüme alanında faaliyet gösteren Tercüme Store müşterilerine sundukları doğru tercüme işlemleri ve seo danışmanlığı ile cirolarda kat ve kat artış yaşandığını söylüyor.

İstanbulda hediyelik eşya ile uğraşan bir müşterileri wordpress sitelerini ve sosyal medya hesaplarını Almanca ve Arapçaya tercüme ettirmiş. Ücretsiz sundukları çoklu dilli seo desteği sayesinde birkaç ay sonrasında butik hediyelik eşya satan firma yurtdışından gelen talepleri karşılamakta oldukça zorlanmış.

Bunun gibi bir çok örnekler mevcut. https://tercumestore.com/arapca-tercume sayfasından bilgi alabilirsiniz. Almanca tercüme için ise https://tercumestore.com/almanca-tercume sayfasına bakmanızda fayda var.

WordPress Sitemi Nasıl Tercüme Yapabilirim!

WordPress sitenizi tercüme ettirmeniz 3 yolu var. Bunlardan birincisi site altyapınızı hedef dile göre değiştirmek… Bunu zaten wordpress ayarlar bölümünden kendi başınıza gerçekleştirebiliyorsunuz.

İkinci yöntem ise kullandığınız eklenti ve temaların tercümelerini gerçekleştirmek… Eğer popüler bir eklenti ve tema kullanıyorsanız dil ayarlarını değiştirdiğinizde buda otomatik olarak gerçekleşebilir. https://tr.wordpress.org/plugins/my-wp-translate/ adresindenki eklenti ile de tercüme yapabilirsiniz.

Sonrasında ise içeriklerinizin tercüme yapılmasını sağlamak…

En Önemli Nokta: Çoklu Dilli SEO

Web sitesi tercüme sayfasından da görebileceğiz gibi seo ve diğer dijital pazarlama bu alanda en büyük öneme sahipler.

İçerik tercümeleri için yeterli dil bilginiz varsa https://wordpress.org/plugins/wp-multilang/ gibi bir eklenti de kullanabilirsiniz.

SEO ile bildiğiniz üzere arama motorlarından özellikle de google’dan ücretsiz ve yüksek kaliteli ziyaretçiler alabilirsiniz.

Ödemelerinizi paypal, payooner ve banka transferleri olarak alabiliyorsunuz.

Son Sözler;

WordPress sitenizi tercüme yaparak iyi bir yatırım yapmış olacaksınız. Bunun arama motorlarıyla uyumlu olmasına özen gösterin.

Sadece arama motoru değil aynı zamanda dijital pazarlama kampanyalarınızı da desteklemeyecek nitelikte gerçekleşiyor olması lazım.

Avrupa, Orta Doğu ve Amerika pazarlalarına giriş yapabilirsiniz. Ekonomik olarak yorgun olarak ülkemize döviz girişleri sağlayıp katkıda bulunabilirsiniz.

İşletmenizi global anlamda iş yapar niteliklere kazandırıp çok yüksek fiyatlara yabancı firmalara satabilirsiniz.

Bütün işlemleri yaparken yatırımınızın size ne kadar sürede döneceği ve sonrasında ne olacağını hesap etmenizde fayda var. Kişisel günlüklerinizi tuttuğunuz sitenizi 5 dile tercüme etmek size ne kadar fayda sağlayacak? Örneğin wordpress geliştiriciliği yapıyorsanız bunu Arapça, Almanca, Fransızca ve İngilizceye tercüme etmek sizlere daha fazla kazandırabilir