E-posta Adresi Nasıl Bulunur ?

Başkasına ait bir e-posta adresini eğer internette biraz dolaşıp sosyal medyayı biraz karıştırarak bulamadıysanız biraz daha detaylı bakmanız gerekmektedir. Özellikle çok önemli bir konu hakkında bir kişiye ulaşmanın ve durumu arz etmenin en sağlıklı yollarından birisi kişiye e-posta adresi üzerinde mail atarak ulaşmaktır. Şüphesiz kişinin direk olarak telefon numarasını bulmak ve buradan ulaşmak bazı durumlarda hem hoş karşılanmamakta hem de profesyonel olmamakta. Bunun için sizle, e-posta adresini bulabilmeniz için sunulmuş olan programları paylaşacağım.

Bunlardan ilki Email Hunterdır. Kullanımı oldukça kolay olan Email Hunter’ın https://emailhunter.co/ resmi web sitesi adresine tuşlamanız yeterlidir. Bunu daha çok profesyonel e-posta adreslerini bulmak için kullanabilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda ana sayfada bir kutu olacaktır ve bu kutunun içine alan adını yazacaksınız. Daha sonra find (ara) butonuna tıklayacaksınız ve alan adı ile alakalı tüm kişilerin e-posta adreslerine ulaşabileceksiniz.

Bir diğeri ilk denemeyi ücretsiz sunan Datanyze adresidir. Daha e-posta aramalarınız için ücret ödemeniz gerekse de en azından bir kereye mahsus ücretsiz deneme imkanı vermeniz hem tek seferlik de olsa e-posta bulmanızı sağlıyor hem de işe yarayıp yaramadığını test etmenizi sağlıyor. Bu sitede Email Hunterdan farklı olarak isme göre arama yapabilmektesiniz.

Bir diğer ve daha spesifik arama yapabileceğiniz adres ise Toofrdır. Burada hem ad-soyad hem şirket bilgileri girerek arama daraltılabiliyor ve daha kolay ve hızlı bir şekilde e-posta hesabına ulaşmanızı sağlıyor.

Bunlara ek olarak kullanabileceğiniz bir diğer adres ise Linkedindir. Öncelikle burada aramanızı tavsiye ederim. Şayet burada yoksa diğer yöntemlere başvurulabilir. Genellikle daha çok iş ilişkilerinin sosyal alanı olarak bilinen Linkedin sayesinde, üyeliği bulunan kişilerin e-postaları rahatlıkla bulunabilmektedir.

    1. İso_uysalll 16 Aralık 2017
    2. İso_uysalll 16 Aralık 2017
    3. Hasan ergin 28 Nisan 2018

    Yorum Yap