Evde Konserve Yapıp Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Bayanlar, eve ek gelir sağlayabilmek için ve evde bulunduğu süreyi güzel ve kaliteli geçirebilmek için girişimci iş seçeneklerine yönelmişlerdir. Evde el sanatları, takı, boyama, salça ve konserve gibi işler yoğunlukta tercih edilmektedir. Özellikle son zamanlarda en rövanşta olan evde konserve yapımı işi olmaktadır. “Ev hanımıyım eve katkı sağlamalıyım” diyen hanımlardansanız sizde evde konserve yaparak, para kazanabilirsiniz.

Nerden Başlanır Ve Nasıl Yapılır?

İlk önce yapacağınız iş fikrine karar vermeniz gerekir ve konserve yapacaksanız gerekli prosedür ve şartlara uyarak titiz davranmalısınız. Gerekli evrakları da hazırlamalısınız. Bu işlemlerden sonra Vergi Dairesine giderek işlemi yasal olarak başlatmalısınız. Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı bir iş yapmalısınız. Eğer dükkanınız varsa bu işlemler geçerli olmaktadır.

Siz evinizde, küçük kavanozlara konserve yaparak satacaksınız, gerekli olan tüm malzemeleri alarak işe başlamanız gerekmektedir. Evinizde bu iş için gerekli olan malzemeleri temin etmelisiniz. Ürettiğiniz ve hazırladığınız konserveleri tanıdıklarınıza ve akrabalarınıza satarak işe başlayabilirsiniz. En popüler satış yeri internettir. Sizde internet üzerinden satış yapabilirsiniz. Zamanla müşterileriniz çoğalarak sizden konserve alan kesim büyüyecektir.

Ne Kadar Kazandırır?

Evinizde ürettiğiniz konservelerinizi evinizden satmak istiyorsanız Maliyet giderek düşer ve bu sizi mutlu eder. Bu sayede üretilen ürünler üzerinden belli bir kâr elde edebilirsiniz. Dükkan veya küçük bir işletme sahibi iseniz zaten satışları oradan yaparak kolayca para kazanabilirsiniz. Girerek büyüyen bir müşteri ağı kazanarak konserve işini büyütebilir ve çok para kazanabilirsiniz. Giderek müşteriler sizin ayağınıza gelecek ve bu konudaki ününüz artacaktır. İnternet üzerinden satış yapmak kendinizi tanıtmak açısından daha avantajlı olacaktır. Belirli ve her ay bir müşteri kesinliğine bu şekilde ulaşabilirsiniz. Kazandığınız para bu şekilde giderek artacaktır.

 

 

Yorum kısmına iletişim adresinizi bırakarak konservelerinizi almak isteyenlere ulaşabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir