Evde Sabun Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Hobi olarak yaptığınız işle zamanınızı değerlendirmek ya da ek gelir elde etmek istiyorsanız bir çok iş fikri bulmanız mümkün, bu iş fikirlerinden biride Sabun yapmak. Bu İşten para kazana bilir miyim? Sorusunun cevabı ise ne kadar kaliteli ürünler çıkara bileceğinize ya da ürünlerinize müşteri bulup bulamayacağınıza bağlı.

Uygun Maliyetli Fikir

Ürünlerinize müşteri bulma garantisi olmadığı için başlangıçta düşük maliyetli ürünlerle başlamak akıllıca olacaktır. Dekoratif olarak yapılan sabunlar sadece kullanma amaçlı değil aynı zaman da mekanı güzelleştirme amaçlı olarak ta kullanıldığı için daha yüksek fiyatlarla da alıcı bulabilmektedir.

Nasıl Yapılır?

Blok halinde bulunan sabun bazları küçük parçalar halinde doğranır, Doğranan sabun bazları mikro dalga fırında eritilir, Eridikten sonra sıvı haldeki malzeme silikon kalıplara dökülür kalıplarda kabarcık kalmaması için kalıplara önceden alkol sıkılır, Baz halinde iken beyaz olan sabun bazlarını renklendirmek için kalıplara boya, koku vermek içinde çeşitli esanslar kullanılır. Kalıplarda 20-25 dakika bekletilen ve kuruyan sabunlar kullanıma hazır hale gelir. Dekoratif olarak kullanılan hayvan figürleri alıcılar tarafından daha çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Nereden İş Alabilirim?

Ev ortamında kendi hazırlayacağınız ürünleri çevrenizdeki insanlara satabileceğiniz gibi sabun işi yapan firmalarla irtibata geçerek siparişte alabilirsiniz işte profesyonelleştikçe İnternet üzerinden satış yapılan siteler de sayfa açarak satış yapmanızda mümkün.

Ne kadar Kazandırır?

Yaptığınız iş miktarına ve ürünlerin kalitesine bağlı olarak aylık kazanç miktarı değişmekle birlikte dekoratif figürler halinde yapılan ürünlerin sadece dekoratif amaçla değil hediye etmek amacıyla da alıcı bulduğu göz önüne alındığında oturmuş bir firma ile çalışılınca asgari ücret civarında bir gelir elde ede bilirsiniz hem de evinizden çalışmanın rahatlığını yaşayarak.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir