Evsanati Radyo v1 Radyo Scripti

radyo scripti

Php tabanlı radyo scriptidir.Script tam bir radyo portalı şeklinde tasarlanmış radyo scriptidir..Haber,video,yayın saati,programcıları ekleyebilme özelliğine sahiptir.

Kurum

  • Ana dizinde yer alan config.php dosyasını kendisine göre düzenleyin. SQL dosyasını veritabanınıza enjekte edin. Site uzantısı sonuna /yonetim ekleyerek admin panele giriş yapın ve sayfalar arası kesintisiz çalışan playerın görünmesi için site url kısmını girin. http:// girmeyi unutmayın ve link sonuna / eklemeyin. Çalan parça ve aktif yayıncı bilgilerini çekmek için ise /plugin klasöründe yer alan livestatus.php ve yayinda.php dosyalarına radyo ip, port ve şifreyi girin.

 

  • Site’ye haber nasıl ekleyebilirim?
    Siteye panelden eklediğiniz yayıncılar haber ekleyebiliyor. Yayıncılar siteye giriş yaptıktan sonra yazı gönder sekmesinden haberi gönderiyorlar fakat yine son işlem size kalıyor. Admin panelden yazıyı onayladığınızda site içerisinde görünmeye başlıyor.

 

  • Not: Arkadaşlar kodlamada dosya çekimlerinde sürekli / kullandığımdan dolayı script anadizin harici klasör içinde çalıştırılırsa hatalar çıkar. Dosyaları tek tek gezip örn: /css/style.css gibi dosyaları ./css/style.css çevirirseniz sorunsuz klasörde de çalıştırabilirsiniz fakat yine de pek sağlıklı olmaz. Uğraşmak istemezseniz klasör içine atıp subdomain de oluşturabilirsiniz.
radyo scripti

radyo scripti

Evsanati Radyo v1 Radyo Scripti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir