Facebook Messenger Görüldü Bildirimi Kapatma Nasıl Olur?

Facebook’un hizmeti olarak hayatımıza hızlı giriş yapan Messenger üstün mesajlaşma kapasitesi, güncel emoji koleksiyonu ve hızlı veri iletişimi sebebiyle pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Messenger’da sohbet ederken görüldü bildirimleri hem size hem de karşı tarafa gitmektedir. Bu bildirimler bir mesaj attığınızda ve karşı taraf bu mesajı okuduğunda size “Görüldü” olarak gösterilmektedir. Aynı şekilde karşıdaki kişi de size attığı mesajlar için görüldü bildirimi alır.

Bazen işlerinizin çok olduğu vakitlerde ya da sevmediğiniz birisinden gelen sohbet mesajları canınızı sıkabilir. Üstelik bilgisayardan facebook sitesine giriş yaptıysanız sohbet pencereleri bazen otomatik olarak açılır. Otomatik olarak ya da yanlışlıkla açılan pencereler karşı tarafa anında bildirim gönderir.

Messenger görüldü bildirimi için bir kapatma yolu mevcut. Bu bildirimleri kapatarak tüm mesajları özgürce açıp, karşı taraftan çekinmeden cevap yazmama hakkınızı kullanabileceksiniz. Sohbet penceresinde size gönderilen tüm mesajları açıp isterseniz cevap yazmayın, karşıdaki kişiye görüldü bildirimi gitmeyeceğinden arkadaşlık ve diğer ilişkilerinizde mesajı gördü ama cevap yazmadı kişisi olarak bilinmeyeceksiniz.

 

 

Ghost for Chat adlı Google Chrome eklentisi Messenger görüldü bildirimlerini kapatmak için imdadınıza yetişiyor. Sadece bilgisayarlar üzerinden çalışan bu eklenti, cep telefonları için aynı şansı sunmuyor. Bilgisayardan ise sadece Google Chrome ile çalışan Ghost for Chat eklentinin kurulması ve aktif hale getirilmesi ile görevini layığı ile yerine getiriyor.

Messenger görüldü uyarısını kapatmak için Ghost for Chat eklentisini kullanacaksanız aylık, 3 yıllık ya da ömür boyu eklenti lisansı satın almanız gerekiyor. Aylık ücreti, 3 aylık ücreti ve ömürlük lisans ücreti sırasıyla $19.99, $59.97, $199.90 olarak belirlenmiştir. Hali hazırda piyasada başka alternatif görünmediğinden ihtiyaç duyanlar söz konusu eklentinin resmi web site adresini ziyaret edip satın alma işlemini başlatabilir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir