Facebook Reklamları Engellenebilir Mi?

Günlük hayatta interneti sık sık kullanmaya başladık, çoğu işimizi internet üzerinden yapabiliyoruz ve zorunlu ihtiyaçlarımız bile neredeyse internet üzerinden karşılayabilecek duruma geldik. Milyonlarca insan artık sosyal medya bağımlısı haline geldi, mesajlaşma, görüşmeler, iş bulma ve daha birçok şey insanları sosyal medyaya bağlar hale geldi. Günümüzde birçok sosyal mecra platformu bulunmaktadır. İnstagram, twitter, youtube, facebook gibi fotoğraf ve video paylaşım siteleri mevcut.

Son zamanlarda firmaların çıkardığı uygulamalar, programlar sıkça artmaya başladı ve her firma kendi şirketini büyültmek için kıyasıya rekabete girerek en çok kullanıcıyı kendi uygulaması altına çekmeye çalışıyor. Kendi uygulamalarının tanıtımı için tabi ki de en büyük etken reklam vermek oluyor. Bu tanıtım videoları günde milyonlarca defa karşımıza geliyor ve bazıları artık zorunlu halde olduğu için onları izlemek zorunda kalıyoruz. Peki ya karşımıza hiç çıkmaması mümkün mü? Tamamen olmasa bile bu zorunlu tanıtım videolarının engellenmesi mümkün. Bunun için hazırlanan ve geliştirilen birçok tanıtım engelleme programları internette mevcuttur.

Tanıtım Videolarını Nasıl Engelleyebiliriz?

Sosyal medyada olan instagram, twitter, youtube vs. gibi uygulamalarda çıkan tanıtımlar birçok insanı sinir ediyor ve bu tanıtımları görmek istemiyordur elbet. Peki, bunu nasıl yapacağız. İnternet üzerinden indireceğimiz bir program bu tanıtımların çoğunu engelliyor ve karşınıza çıkmamasını sağlıyor, onlardan birisi ise herkesin kullanmaya başladığı AdBlock programıdır.

AdBlock Nasıl Yüklenir Ve Çalışır?
AdBlock kullandığınız bütün internet tarayıcılarında geçerli olan ve hem android hem ios için geliştirilen bir programdır. Bu programın amacı internet üzerinden giriş yaptığınız sayfalardaki tanıtımları engellemek ve kaldırmaktır. Bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra internet tarayıcınızı açıp istediğiniz bir siteye girin ve sağ üstte çıkan kırmızı el simgesinde olan AdBlock’a basarak ”bu sayfada AdBlock’u etkinleştir’ yazısına tıkladığınız an program çalışır hale gelecektir ve karşınıza bir daha tanıtımlar çıkmayacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir