Fenomen Kime Denir Ve Nasıl Fenomen Olunur?

Sosyal Medya adı verilen internet üzerindeki alanda çok çeşitli sitelerde karşımıza bazı kimseler çıkmaktadır. İnternet üzerinde başlıca bilinen Facebook, Twitter, Instagram gibi sitelerde çok takipçisi bulunan bu kişiler medya tarafından daima gündeme gelen ve gündemde kaldığı süre zarfınca da sosyal medyayı sallama yetisine sahip olan bireylerdir.

Fenomen adı ile anılan bu bireyler diğer kişilerden farklıdırlar. Çünkü fenomen bireylerin online platformdaki tüm hesaplarında yüzbinlerce takipçileri vardır. Takipçi bir sosyal medya uygulamasında sizin yazdıklarınızı takip eden kişiler olarak adlandırılabilir. Bu adlandırmalar sonucunda; takipçi sosyal medya için gayet önemli bir terimdir.

Takipçiniz ne kadar fazla ise o kadar popülaritenizin arttığı ve bir o kadar da fenomen olduğunuz sosyal medyada bazıları krallığını ilan edip her gün fenomenken bazıları ise her geçen gün sosyal medyada yer değiştirmektedirler. Peki, nasıl olur da sosyal medyada fenomen hale gelebiliriz? Bunu gerçekleştirmenin bir basit, bir de zor bir yolu vardır.

Basit yol internet üzerinden takipçi satın almaktır fakat diğerine göre biraz daha zor ve zahmetli olan yol ise ünlü blogları takip etmek onlar hakkında yorumlar yapmak, orijinal ve marjinal şeyler yazarak insanları etkileyebilmektir. Merak etmeyin hiç kimse görüngü olarak doğmamıştır ve bu sonradan başarılabilecek bir şeydir.