FruitFull 1.4 Alışveriş Teması

Adından da anlaşılacağı gibi E-Ticaret ile uğraşanlar veya başlama niyetinde olanlar için hazırlanmış WordPress tabanlı oldukça kullanışlı ve esnek yapısıyla FruitFull 1.4 Alışveriş Temasını sizlere sunuyoruz. Temanın bir çok özelliğini aşağıda teknik olarak anlatmakla birlikte demosundan da ayrıntılarını inceleyebilirsiniz. Woocommerce eklentisi ile son zamanlar da ciddi artış gösteren pratik alışveriş sitelerine FruitfullCode sitesinin son yayını olan ücretsiz e-ticaret teması “FruitFull 1.4″ eklenmiş durumda… FruitFull 1.4 Alışveriş Teması  bizlere ücretsiz ve profesyonel bir alışveriş sitesi deneyimi sunmakta.

Tema Özellikleri :

 • Özel ana sayfa tasarımı
 • Özel ürün kategorisi , ürünler ve diğer alışveriş sayfaları
 • Tema ayarları sayfası ile logo , google analtics , header , menu , ana sayfa slide , sabit logo ve menü gibi bir çok ayarı tek tık ile kontrol etme imkanı.
 • Yoast Seo Eklentisi , Google kelime arama trendlerine kadar inceleyebilir , sayfanızın ve ürünlerinizin odaklanılan kelimeye uygunluğunu denetleyebilirsiniz.
 • Temanın bir çok özelliğini DEMO adreste göreceksiniz.

Tema Kurulumu :

 1. Öncelikle standart tema kurulumunu yapınız. WordPresstemam’ dan indirdiğiniz tema dosyasını wp-content/themes klasörüne atınız. WordPress yönetim panelinden temayı etkinleştiriniz.
 2. Temayı etkinleştirdiğinizde size kurmanız gereken eklentilere dail bir uyarı mesajı görünecektir. Contact form , WooCommerce , Yoast seo eklentisi v.b tamamını seçip install seçeneğine tıklayınız , daha sonra tamamını aktif ediniz.
 3. Temayı kurduk , eklentileri aktifleştirdik sıra geldi içeriklere.. Wp-Admin / Görünüm / Theme Options bölümüne geliniz ve hazır içeriğin kurulması için “sample data” butonuna tıklayınız. “Sample Data” butonu farklı kelimelerle karşınıza çıkabilir , burada yaptığımız tek tuş ile ana sayfamız otomatik olarak oluşacaktır.
 4. Eklentiler sayfasında WooCommerce sayfalarına dair bir uyarı görünecektir. Örnek sayfaları oluştur seçeneğine tıklayınız ve Sepet , Ödeme , Mağaza gibi sayfaları sistem sizin için otomatik oluştursun.
 5. Theme options bölümüne tekrar geliniz ;
  • Sticky Header (sabit menü ve logo)
  • Logo (sağda , solda ya da ortada görüntületebilirsiniz)
  • Background bölümüne gelerek arka plan resmini oluşturunuz.
  • Diğer ayarları inceleyerek değiştirebilirisiniz.
 6. Demo adreste gördüğünüz menüde Bilgisayar , Giyim gibi kategoriler bulunmaktadır. Görünüm / Menü bölümüne gelerek yeni bir menü oluşturun ve menü düzenleme sayfasının altında bulunan Primary Menü kutucuğuna tıklayın. Bu menüye istediğiniz herşeyi ekleyebilirsiniz.
 7. Ürün sayfalarında bulunan filtreleme ve diğer özellikler için Görünüm / Bileşenler bölümüne geliniz ve “product” widget bölümlerine uygun alanları sürükleyiniz.
 8. Ana Sayfada bulunan slide bölümünü Theme Options kısmından ekleyeceksiniz , Ana sayfa yazıları için de Sayfalar / Homepage sayfasına göz atınız.

 

FruitFull 1.4 Alışveriş Teması FruitFull 1.4 Alışveriş Teması

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir