İmleme Nasıl Yapılır?

İnternet sayfalarının, videoların, anlatım yazılarının ve içeriklerin bulunduğunuz anda kelimeler yoluyla paylaşabileceğiniz alanlarda yapılan işleme imleme denir. Bu alanlar eski zamanlarda farklı arama motorları için büyük önem taşırdı fakat artık yalnızca doğru kullanıldığında bir önem arz etmektedir. Doğru olmaya bir kullanım olduğu takdirde internet sitenizin ceza almasına neden olabilir. Bunun nedeni ise; birçok internet sayfası bulunması ve internet sitesine aynı anda çeşitli programlar ile birçok link gönderilmesidir. Sosyal olarak kullandığınız web sayfaları ile bu sayfalar arasında bazı farklar vardır.

Bu Siteler Nelerdir?

En çok kullanılan internet siteleri; Reddit.com, Scoop.it,Delicious.com, Folkd.com, Fark.com, Stumbleupon.com. Bu siteler yalnızca örnek amaçlı verilen bazı siteler. Bunlar gibi daha çok  site bulunmaktadır.

Kaliteli Nasıl Yapılır?

Sosyal forumlar ile sitelerde yayınlanan yazılarınız belirli linkler aracılığıyla ara motorlarına düşer. Kaliteli bir link gönderme ile yazınızın ön sayfalarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. Kaliteli bir iş için seçtiğiniz link çok önemlidir. Bunun gibi işlerle ilgilenen insanlarda vardır. İnternet sitelerinde online olarak belirli bir ücret karşılığında eklenti satan kişilere de ulaşabilirsiniz. Bazı sitelerde ise yeni başlayanlar için ücretsiz eklentiler bulunmaktadır.

Eğer sosyal paylaşımlara yeni başladıysanız bu tarz internet sitelerine ulaşabilir, örnekleri inceleyerek nasıl bir yol izleyeceğinize karar verebilirsiniz. Unutulmaması gereken bir diğer konu ise, her web sitesinde paylaşılan içerik o kategoriye girmez. Örneğin; facebook ve instagram gibi alanlarda paylaşılan içerikler bu kategoriye dahil olmamaktadır. Bu sayfalar daha çok özel hayatı barındırır. Bu ayrımı iyi yapmak gerekir. Birinci kural, link göndereceğiniz  web sitesini belirlemek. İkinci kural, doğru gönderim yapmak ve son olarak kaliteli içerikler paylaşmak. Bunlar dışşında yapılması gereken ekstra bir şey bulunmamaktadır. Siz içerik paylaştıkça, sistem kendi kendine işler hale gelir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir