İOS 13’te Swipe Type Nasıl Kullanılır?

Başlatılmamış için, hızlıca kaydırıp yazmak, her bir tuşa tek tek dokunmak yerine parmağınızı klavyenizin üzerinde sürüklemenizi sağlar. Klavyenin beyni daha sonra hecelemeyi sıralar, yazdığınız kelimeyi çıkarır ve mesajınıza ekler. Başlamak garip gözükse de, genellikle yazmanın çok daha hızlı bir yolu olduğu kabul edilir ve kesinlikle çerçevesiz bir akıllı telefona yazmanın en iyi yollarından biridir. İOS 13’te Apple’ın yeni kaydırıp yazma yöntemini nasıl deneyeceğinizi ve daha eski bir iPhone’da da nasıl hızlıca katabileceğinizi burada bulabilirsiniz.

Swipe Type Nasıl Kullanılır?

Swipe tipini nasıl açarsın? İşte güzel haberler – gerek yok. Kaydırma-yazma, varsayılan olarak iOS 13’te etkindir ve herhangi bir şeyi değiştirmek için ayarlarınıza dalmanıza gerek yoktur. Kaydırmak için yapmanız gereken tek şey … kaydırmaya başlamak. Ekranınıza bir parmak yerleştirin ve yazmak istediğiniz kelimenin harflerini sürükleyin. Yani, “oyun” yazmak isteseniz, “o” tuşuna dokunup parmağınızı o sırada “y”, “u” ve “n” tuşlarının üzerine sürüklersiniz. Klavye daha sonra yazdığınız sözcüğü tahmin eder.

Hızlıca kaydırmanın yararı, genellikle art arda her tuşa dokunmaktan çok daha hızlı olmasıdır. Tekniği kavramaya başladığınızda, kendinizi rekor sürede cümle içinde kaydırırken bulacaksınız. Dezavantajı kaydırıp yazarak normal yazmaktan daha az doğru olabilir, ancak bunu azaltmak için yollar vardır. Kaydırdıktan sonra, klavye kaydırılmış kelimeniz için üç seçenek sunar, böylece istediğiniz birini seçmek için üzerine dokunabilirsiniz. Veya merkez öngörüsü doğruysa, otomatik olarak seçmek için bir sonraki kelimenizi kaydırmaya başlayın.

Bu tahminler, klavyenizi ne kadar uzun süre kullanırsanız daha doğru olacaktır, ancak olağandışı sözcükler kullanıyorsanız, bunları büyük olasılıkla yazmanız gerekir. Bununla birlikte, herhangi bir zamanda dokunarak ve kaydırmak arasında geçiş yapabilirsiniz ve değiştirmek için herhangi bir ayarı değiştirmenize gerek yoktur.

Uygulama İle Aktifleştirme

Ancak, Apple’ın duvarlı bahçesinde bile, iOS 13’ün varsayılan klavyesine bağlı kalmanıza gerek yoktur. Farklı uygulamalardaki klavyelerin hayranıysanız, en iyi iPhone klavye uygulamalarının çoğunda kaydırarak yazma özelliğini kullanmanız olasıdır. Emin olmak için her klavyenin özelliğini kontrol etmeniz gerekir, ancak kaydırarak yazma içeren iki önemli örnek Google’ın Gboard klavyesi ve SwiftKey Klavyesi’dir. Bu uygulamaların her ikisinde de varsayılan olarak kaydırmalı yazma özelliği vardır, bu nedenle geçitten dışarı doğru kaydırmaya başlayabilirsiniz.

En ilginç olanı, kaydırarak yazma özelliğine sahip üçüncü taraf klavyesini kullanma yeteneği, iOS 13’ü yükleyememeniz durumunda dokunma sınırlamanız gerekmediği anlamına gelir. Üçüncü taraf klavyelerini kullanma yeteneği, iOS 11 veya iOS 12 özellikli herhangi bir iPhone veya iPod Touch, üçüncü taraf klavyesini kullanarak kaydırarak yazma deneyimi yaşayabilir ancak Apple’ın varsayılan klavyesinde kaydırarak yazma özelliğini kullanamazsınız.