iPhone’da Mesaj Bildirimlerinin Tekrarı Nasıl İptal Edilir?

iPhone telefonlarda tekrarlı gelen mesaj bildirimlerini iptal etmek için öncelikle iPhone ayarlar menüsüne girilmesi gerekir. Ardından mesaj bildirimlere dokunup mesajlar alternatifin bulunması sonra mesaj menüsünden uyarıları yinele seçeneğine basılır. iPhone’un mesaj bildirimlerinin tekrar gelmesi istenilmediği takdirde “asla” seçeneğine dokunulması gerekir.

Bu bilgilere dahil bir de iPhone’a bildirim geldiği zaman mesaj panelinde ve telefonun üst tarafında çıkan ikaz mesajın muhtevası görülmek istenirse, tekrar ayarlar kısmına ardından bildirimler ve sonra da mesajlar hamlelerini takip ederek ön izlemeleri göster seçeneğine bastıktan sonra “her zaman”, “kilitli değilken” ve “asla” şeklinde üç farklı seçenek bulunur. Her zaman seçeneğinde (tüm durumlarda mesaj içeriğinin gözükmesi), kilitli değilken seçeneğinde (yalnızca cihazın kilidi açık olduğu zamanlarda mesaj içeriğinin gözükmesi) ve asla seçeneğinde ise (tüm durumda mesajın içeriği gözükmemesi) gibi seçenekler vardır.

iPhone Bildirimleri Ayarları Nasıl Değiştirilir?

iPhone bildirimlerini değiştirmek için önce iPhone’un ayarlar seçeneğine girilmesi gerekir. Ardından ayarlar menüsünden bildirimler kısmına basılması ve son olarak bildirim ayarlarını istenilen uygulama seçeneğine getirilir.

iPhone Mesaj Bildirimleri Nasıl Açılır?

iPhone’un mesajlarını açmak için de yine iPhone ayarlar kısmına ayarlar kısmından bildirim seçeneğine bildirim seçeneğinden de mesajlar uygulaması seçilir. Son olarak ta mesajlar menüsünden de bildirime izin ver kısmının açık olması yani butonun yeşil ışık vermesi gerekir.

iPhone Mesaj Uygulaması Nedir?

Bu mesaj iPhone’un içinde gömülü gelen iMessage, SMS veya MMS gibi mesajların gönderilip alınmasını gerçekleştiren uygulamadır. Arka planı yeşil ve beyaz konuşma balonundan oluşan görüntüsü ile de şıklık kazanmıştır. iPhone’lar ilk kullanıldığında ekranın sağ altında yer alır. Yerini değiştirmek için basılı tutup istenilen yere bırakılabilir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir