iPhone’da VoWİFİ Özelliğini Etkinleştirme

4.5G sistemi ile hayata giren ve oluşan yeniliklerden biride iPhone kullanıcıları için VoWİFİ özelliğinin yer almasıdır. Bilinen Wi-Fi düzeneğinden sesli telefon görüşmelerini aktif hale getirme özelliğini yapan Apple şirketinin aygıtları için bulunan bu özelliği bütünleştirmesi çoğu insanın da 4.5G sistemine geçilmesini de yanında getirdi.

iPhone’da VoWİFİ Özelliğini Etkinleştirme işlemi yapılacak birkaç kolay işle ve iPhone 5 ve sonrası aygıtlarda zamanı fark etmeksizin Wi-Fi aracılığıyla sesli telefon görüşmesi yapılabilir.

iPhone’da VoWİFİ Özelliğini Aktif Duruma Getirme

Eğer iPhone 5 ve sonrasında çıkan modellerinden birine sahip bir kişi vowifi özelliğini kullanabilir. Bunu yapmak için aygıtın ayarlar kısmına girilmesi ve oradan da telefon alanına girilmesi gerekir. Telefonun ana sayfasının alt kısmında bulunan aramalar ve Wi-Fi arama butonuna basarak takip altına alınması gerekir.

Açılacak olan butona basıldıktan sonra ekrana gelecek bu telefonla Wi-Fi arama özelliği açılabilir ve vowifi özelliğinden yararlanılabilir. Bu iş aktif hale getirildikten sonra yapılacak olan sesli aramalarda cihaz ile wifi bağlantısı kurulduğu takdirde aramalar gerçekleşir.

iPhone VoWİFİ Avantajları Nelerdir?

Yurtdışına çıkıldığı takdirde Türkiye ile aynı tarifeler doğrultusunda vowifi özelliğinden yararlanarak sesli arama yapılması muhtemeldir. Yapılan bu hizmet hiçbir operatör doğrultusunda gerçekleşmez bununla beraber yalnızca Wi-Fi üzerinden alınabilir. Vowifi özelliğinden dolayı yurtdışı ile yapılan görüşme esnasında operatör masrafları ile birlikte mobil internet masrafları da kullanıcının bütçesine uygun hazırlanır.

Vowifi’nin bir başka güzel özelliği de mobil veri bağlantısının zayıf olduğu veya hiç olmadığı yerlerde de devreye girebilme özelliği bulunmasıdır. Bundan dolayı iPhone kullanıcıları her zaman istediği kişiler ile görüşebilir. Özelliklede yurtdışı seyahatlerine sık sık çıkan kişiler tarafından ideal bir özelliktir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir