O-Kolay.net Kişisel Website – Portfolyo Scripti

Kişisel bir site oluşturmak isteyenlerin seçebileceği, gönül rahatlığıyla kullanabileceği PHP tabanlı ücretsiz  portfolyo scriptidir.  Özellikle görselliği ön plana çıkarmak isteyenlerin vazgeçilmezi olacaktır. İçerisinde galeri ve blog kısımlarınıda bulunduran kişisel  portfolyo scriptini sizler ile paylaşıyoruz. 

 

 

Anasayfadaki Twitter ve Facebook bölümünü Site Dosyaları klasörünün içerisindeki index.php dosyasından düzenleyebilirsiniz.index.php‘nin içerisinde Twitter Adresi ve Facebook Adresi şeklinde arama yaparak buralara başında http:// bulunacak şekilde twitter ve facebook adresinizi yazabilirsiniz.

Admin Paneli: www.site-ismi.com/admin şeklindedir.

Logo Alanına İsim-Soyisim Sığmıyor Ne Yapabilirim? (22 Ağustos 2012)
css/style.css dosyasını açarak 204.satırda bulunan #logo‘ya ait width (genişlik) ve height (yükseklik) değerlerinden ayarlama yapmanız gerekmektedir.

Yükseklik ve genişlik ayarlarını ayarladığınızda arkaplanda bulunan siyah resmi de img/logobase.png dosyasını resim editöründe açarak aynı genişlik ve yükseklik değerlerine göre büyütmeniz gerekmektedir.

 

 

1. Öncelikle bir veritabanı oluşturunuz.
2. SQL klasöründeki sql.sql dosyasını oluşturduğunuz veritabanına import (içeri aktar) yapınız.
3. Site Dosyaları içerisindeki Connections klasörüne girin ve içinde bulunan ok_kisisel.php dosyasını açın. Buradan gerekli ayarlamaları yapınız. Database ismi, şifre, kullanıcı adını ayarlayınız.
4. Site Dosyaları içerisindekileri sunucunuza atınız.

 

 

O-Kolay.net Kişisel Website – Portfolyo Scripti O-Kolay.net Kişisel Website – Portfolyo Scripti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir