Samsung Galaxy S6 Parmak İzi Ekleme

Samsung Galaxy S6 Cihazının Özelliklerinden Biri Olan Parmak İzini Kullanmak İçin İlk Önce Etkileştirmek Gerekir Samsung cihazlarının parmak izi okuyucusunda çok önemli bir değişiklik yaptı ve aynı Apple’ın Touch ID sensörü gibi tuşa parmağınızı dokundurarak parmak izinizi tanımayı mümkün kıldı. Samsung Galaxy S6 modelinde parmak izinizi güvenlik işlemlerinde de kullanabilmeniz mümkündür.

Samsung Galaxy S6’da Parmak İzi Ne İçin Kullanılır

Cihazda Parmak izi doğrulaması desteklenen internet sitelerinde oturum açma veya Samsung hesabınızın doğrulanması için de kullanılabilir. Bu arada cihazın parmak izi okuyucusu, hizmeti verilen ülkelerde PayPal ve Samsung Pay gibi servislerin aracılığıyla yapılacak para transferiniz veya ödemelerinizde de kullanılabilir.

Samsung Galaxy S6 Parmak İzi Etkinleştirme :

1-) İlk Olarak Ayarlar uygulamasını açınız.

2-) Daha Sonra Ayarlar uygulamasında aşağı doğru yavaş yavaş kaydırarak Kişisel başlığı altında bulunan seçeneklerde Kilit ekranı ve güvenlik seçeneğini takip edin.

3-) Kilit ekranın da ve güvenlik sayfasında, Güvenlik adlı başlığın içinde yer alan seçeneklerin arasındaki Parmak izleri seçeneğine dokunun.

4-)Seçenekler arasında bulunan Parmak izi ekle bağlantısına dokunun.

5-) Etkinleştirmek isteğiniz Parmağınızı ana ekran tuşuna komutlarla dokundurup çekerek ekranda olan parmak izi grafiğinin yüzde 100’ünün dolmasını sağlayın.

6-) Telefona Parmak izinizi ekledikten hemen sonra parmak izi istendiğinde cihazın parmak izinizi tanınmaması durumunda kullanılması amacıyla yedek bir güvenlik şifresi girmeniz istenecektir.

7-) Telefona Yedek şifrenin de girilmesinin de ardından cihaz tekrar doğrulama işlemi olarak aynı şifreyi tekrardan girmenizi ve doğrulamanızı isteyecektir.

😎 Daha sonra son olarak Ekran kilidi olarak parmak izini kullanmaya hemen başlamak için karşınıza çıkan ekranda Tamam seçeneğine dokunun.

9-) Parmak izi tanımlama işlemi bittikten sonra test olarak ekranı kilitleyip parmak iziniz ile kilidinizi açabilirsiniz parmak izi tanıtımı başarısız olması durumunda işlemleri tekrar yapmanız gerekebilir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir