Ses İzolasyonu Süngeri

Ses İzolasyonu Süngeri kullanım alanları ve kullanım amaçları nelerdir sizlere bununla ilgili bilgiler aktaracağız. Ses yalıtımı günümüzde parazit sesler (rahatsız edici sesler) engellemek adına veya ortam akustiği sağlamak adına kullanılan malzemeler satılmaktadır. Akustik sağlayıcı malzemeler arasında açık gözenekli süngerler yer almaktadır. Açık gözenekli süngerler yüzeyinde bulunan hücreleri sayesinde ses dalgalarının akustik süngere çarpıp içerisinde parçalanarak geri dönüşün engel olmak amaçlı üretilmektedir. Turkish Acoustic satış ofislerinden akustik sünger türlerini temin edebilirsiniz.

ses yalıtım

Akustik Ses İzolasyonu Süngeri Akustik ses yalıtım süngerleri yüksek frekanstaki sesleri kesmek için değilde daha çok mekan içerisindeki yankıyı keserek oluşan gürültüyü engellemektir. Akustik sünger ses yalıtımında kullanılan akustik yalıtım süngeri olarak bilinir. Akustik çözümler birçok çeşide ayrılmaktadır. Kullanılan malzemeler ses yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Bariyerli bondex sünger ses emiliminde kesin sonuçlar sunan ürün türüdür. İçerisinde yer alan akustik bariyerler şap altı veya parke altı olarak kullanılan malzeme türüdür. Akustik süngerlerle birlikte kullanımında çok fazla ses emilimi sağlayan ürün olduğu için ses kesici ürünlerle birlikte varyasyon olarak yüksek ses bulunan ortamlarda kullanımı önerilmektedir.

ses izolasyon

Ses İzolasyonu Süngeri grubunda yer alan bondex süngerler konuşma sesleri topuk sesleri gibi seslerin yan duvarlardan geçişine kesin çözümler sunmaktadır. Seslerin fazla olması halinde bariyerli bondex sünger olarak kullanımı önerilmektedir. Bariyerli bondex süngerler tekstil atığı görünümüne sahip olması nedeniyle kullanım sonrasında ürünlerin alçıpan ile gizlenmesi önerilmektedir. Fabrikalarda jeneratör odalarında kullanabileceğiniz bariyerli bondex süngerlerin gizleme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ses İzolasyonu Süngeri çeşitlerini temin edebileceğiniz uygun bütçelerde üretimi yapan Turkish Acoustic ile iletişime geçmeniz halinde ürünler hakkında teknik bilgilere ulaşabilirsiniz. Satın alacağınız ürünü belirleyemediyseniz, kararsız kaldıysanız Turkish Acoustic ile iletişime geçerek kullanım alanınıza uygun ürünler hakkında bilgi edinebilirsiniz.