Tether Nedir?

Tether Nedir? Tether (USDT), değeri ABD dolarının değerini kabaca yansıtan yararlı bir şifrelidir. Fikir, dijital fiat gibi kullanılabilecek dengeli bir kriptokrasi oluşturmaktı.

Esas olarak ve sitelerine göre Tether, paranın değerini ABD doları, Euro ve Yen gibi ulusal para birimlerinin fiyatına “bağlamak” için nakiti dijital para birimine dönüştürür.Diğer kriptolarda olduğu gibi blok zincir kullanır.

Tether’in Artıları Ve Eksileri

USDT ile, teorik olarak, USD gibi istikrarlı bir değeri olan bir madalyona geçebilirsiniz .Birçok borsa ayrıca USDT’yi bir ticaret çifti olarak sunarak USD’yi yansıtan bir bozuk para ile madeni paralar almanıza izin verir. Ancak bu artıları bir kenara bırakırsak, kullanıcının zihinlerinde tutması gereken Tether ile ilgili bazı gerçek kaygılar ve endişeler var.

Bazıları, bunların hepsinin nasıl çalıştığını sorguluyor ve kesirli rezervleri yansıtan paralar yararlı mı diye soruyorlar ve her Tether’in ABD doları ve diğer fiyat para birimleri için “ne olursa olsun” geri alınabilir mi? diye soruyorlar. İşte tüm bu soruların cevaplarını belki şimdi de değil gelecekte yaşayarak göreceğiz.

Tether’un artıları, kriptografi ile korunan ve diğer kriptolar gibi spekülasyona tabi olmayan dijital bir dolar gibi dengeli olmasıdır. Uçucu kripto dünyasında, kararlılığa sahip bir para birimi olarak ön plana çıkıyor. Böylece, Tehter kayda değer bir kripto para olarak kripto borsasında yerini alıyor. .

Tether’i Kimler Kullanıyor?

Tether belirteçlerinin Dolar veya Euro olarak ele alınması, Tether’ın büyük borsaların çoğunda büyük bir ticaret çifti olarak kabul edilmesine yol açtı.

Bitfinex, Bittrex, Poloniex ve Binance fiyat para birimleri ile uğraşmaz, ancak önemli paraların çoğu için USDT pazarlarına ayrılmıştır. Yatırımcılar, esnafını korumak ve ticaret yaptıkları kripto pazarlarına girmek ve çıkmak için Tether kullanıyorlar.

Tether dolaşımı 1 milyar belirtece yaklaşıyor ve bildirildiğine göre Tether rezerv hesaplarına akan para miktarı arttıkça giderek daha fazla para yaratılıyor. Bağın dolaşımı artmaya devam ederken, bu belirteçlerin ABD doları ve diğer para birimlerinin yerini değerli bir vitrin olarak kullanması da artar.Kısacası Tether gerçek para birimlerine de katkı sağlamaktadır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir