Tumblr Blog Teması: Frais

Tumblr Blog Teması: Frais

Tumblr Blog teması arayan bireylerin birçoğu oldukça özellikli ve şık temaları arasalar da, yine büyük bir kesiminin de sade bir şekilde kullanıcılara hitap eden temaları tercih ettikleri ya da aradıkları biliniyor.

Frais adlı Tumblr blog teması ise, özellikle sadece amacına hizmet eden, sadeliği ve kullanım kolaylığını bir arada sunan bir tema arayanların işini fazlasıyla görecek cinsten. Özelleştirebilir renkleri sayesinde bu temayı kolayca kendi göz zevkinize göre ayarlayabilir ve sunumlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Frais Tumblr Blog Temasının Genel Hatları

Temanın genel hatlarını incelediğimizde orta kısma odaklanmış bir tasarım görüyoruz. Üst kısımda güzel bir görsel eğim yer alırken, ana profil fotoğrafının yer aldığı alanın şıklığı da hemen dikkat çekiyor.

 

Profil kısmının altında ise yine özelleştirilebilir 4 adet buton konumlanmış. Kullanıcı bunları istediği gibi özelleştirip ziyaretçilerinin faydasına sunabiliyor. Aynı zamanda buradaki buton renkleri ile üst kısımda yer alan eğimli kısmın renklerini de uyumlu bir şekilde değiştirebiliyorsunuz.

Paylaşılan İçeriğe Göre Görseller

Bir müzik, resim ya da video yayınladığınızda hemen aşağıda ki resimde gördüğünüz gibi içeriğe uygun bir görsel yayınlanıyor. Aşağıda ki görselde paylaşılan bir müziğin isminden sanatçısına ve hatta müziğin yer aldığı albüme kadar ziyaretçilerine hoş bir şekilde sunabilmeniz mümkün.

 

Aynı zaman da videoyu ve ya bir müziği oynatmanız için yer alan butonlarında hareketli ve renkli özelliklere sahip olduğunun altını çizelim.

Kullanıcı Etkileşimi

Temanın kullanıcı etkileşimi açısından da oldukça yüksek bir puanlamaya sahip olduğunu dile getirmek gerekiyor. Özellikle aşağıda ki fotoğrafta gördüğünüz gibi yapılan yorumlar, kullanılan taglar, beğeni ve paylaşım butonları dahil olmak üzere tamamı özenli bir şekilde bu dizayna entegre edilmiş.

 

Bu sayede kullanıcılar neyin nerede olduğunu rahatlıkla görebilirken, onları postları takip etmekten alıkoyan ve dikkat dağıtan şeylerinde temada bulunmaması ayrı bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Oldukça basit ve sade olmasına karşın amacına doğru ve gerçekten performanslı bir şekilde hizmet eden Frais Tumblr Blog teması, kullanıcılarını oldukça mutlu edecek denebilir.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir