<link rel="stylesheet" href="//fonts.googleapis.com/css?family=Sintony:normal%7CMonda:700%7COpen+Sans:normal">Tumblr Blog Teması Indy - Temalog

Tumblr Blog Teması Indy

Bu yazımızda Tumblr Temaları arasında oldukça popüler olan ve popülerliği ile paralel olarak yüksek kullanımlara ulaşan Indy temasını konu edineceğiz.  Genel itibari ile oldukça açık, net ve bir o kadar da cool bir tasarımı olan bu tema, web sitenizi gerçekten muhteşem kılıyor.Özellikle içeriklerin ana sayfada birbirinden farklı ölçülere sahip olan kutularda sunulması, temaya ayrı bir hava katarken, kullanıcı deneyimini de oldukça yükselttiği söylenebilir.

Ana Sayfa

Tumblr blog teması Indy’nin ana sayfa bölümünde aslında çok fazla özelleştirme şansınız yok. Fakat ana sayfanın hazır dizaynı zaten sizi mutlu etmeye yetecek cinsten. Bir çok yapışkan nota ve yazı özetlerine yer verebilirken, aynı zaman da video, resim ve GIF’leri de bu ana sayfaya yerleştirebiliyorsunuz.Bunun yanı sıra logo kısmı çok göze batmayan ama bir o kadar da uyumlu bir bölgede yer alıyor. Header kısmında olmaması hem oldukça iyi bir görsellik kazandırırken, hem de ana sayfayı daha iyi ve akıcı kullanmanıza olanak sağlıyor.

Menü Kısmı ve Giriş Kısmı

Tumblr Blog temalarından olan Indy’nin menü kısmı da oldukça şık bir görünüme sahip. Bu kısım headerin üst bölgesinde yer alıyor ve ufak bir simgeyle kullanıcılarına kendisini gösteriyor. Tıklandığı zaman sağa doğru açılan bir açılır menü aslında bu.Giriş kısımları yine sitenin minimum alanı kullanımak suretiyle yerleştirilmiş. Bu genelde bildiğiniz sosyal medya sitelerinde kullanılan giriş dizaynıdır. Bu sayede hem daha küçük bir alanı kaplayarak sayfalar arasında daha az yer işgal ediyor, hem de genel olarak temanın şablonunda iyi bir hava yaratıyor denebilir.

Footer Bölümü

Sitenin footer olarak adlandırılan en alt bölümü aslında en önemli bölümlerden bir tanesidir. Bu bölümde logo’dan sponsorlara, kısa bilgilerden farklı işlevsel materyallere kadar bir çok olay yaratılabilir.

Fakat bu özellik çağımızda oldukça geride kaldı diyebiliriz. Artık bu tip klasik footera sahip olan temalar tercih edilmiyor. Bu sebeple Indy temasında da bu kısım oldukça sade bırakılmış. Sadece ok işaretleri ile sitenin üst ve alt kısmına erişebiliyorsunuz.

 

 

DEMO & YÜKLE


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized with PageSpeed Ninja