Tumblr Blog Teması: Pop Gallery Lite

Kendi görsel yeteneklerini sergilemek isteyen insanlar için tasarlanmış olan Pop Gallery Lite adlı Tumblr Blog teması, özellikle işlevsel yönleri ve sade duruşuyla bir çok kullanıcının tercih ettiği temalardan biridir.

Temada genel olara oldukça anlaşılır, kullanımı kolay ve kullanıcı deneyimini üst düzeye taşıyabilecek özellikleri barındırıyor. Bu sayede öne çıkarmak istediğiniz yeteneklerinizi, resimlerini oldukça kullanışlı bir galeri ile ziyaretçilerinize sunabiliyorsunuz.

Temanın Ana Sayfası

Temanın ana sayfası detaylı olarak incelendiğinde logonun üst sol köşede konumlandırıldığı gözüküyor. Bu sebeple çoğu Tumblr temasında olmayan bir boşluk yan kısmında bulunuyor. Bu görsel olarak çok tercih edilen bir husus olmasa da sade bir tema düşünenler için tatmin edici olabilir.

Ayrıca ana sayfanın logo altında kalan kısımlarında önemli bağlantılar listelenirken, genel olarak ana sayfayı kaplayan kısımlarda ise sizin paylaşacağınız görseller bulunmakta. Buranın en dikkat çekici özelliği ise hepsinin aynı yuvarlak biçiminde olması. Bu sayede simetrik bir ahenk yaratılmış diyebiliriz.

İçerik Bölümleri

Tema da kullanıcılar yuvarlak olarak paylaşılan görsellerin üzerine geldiğinde daha yakından net bir şekilde görebilmek için bir büyüteç simgesi ile karşılaşmakta. Tıkladığında ise blog temalarında olduğu gibi içeriğin net bir biçimde ortaya çıktığı bir sayfaya yönlenmektedir.

Aynı zamanda açılan bu içerik sayfasında içeriğin paylaşılma gibi tarihler hemen sağ tarafta yer alırken, içerik için yapılan yorumlar ve beğenilerde hemen alt kısmında yer almaktadır. Bu sayede oldukça anlaşılır bir hava katıldığı görülmektedir.

Yine yorum yapacak olan kişiler için sosyal medya bağlantıları da alt kısımda yer almakta. Farklı sosyal medya hesapları ile kullanıcılar giriş yapıp yorum yapabilmektedir. Bu sayede diğer sosyal medya mecralarında da reklamınızın olmuş olması gayet makul bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Ana sayfa İçeriklerinin Manşet Özellikleri

Paylaşımda bulunduğunuz içeriklerin ana sayfada yuvarlaklar içerisinde listelenmesinin yanı sıra, tema aynı zaman da hareketli içeriklerine manşet kısmında listelenebilmesine olanak tanıyor.

Yani bir GIF içeriği paylaştığınız da ana sayfada bu hareketlerini özgürce dile getirebiliyor denebilir. Bu içeriğin tam anlamıyla anlaşılabilmesi için önemli bir özellik.

 


One Response
  1. 7 Mayıs 2018

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir