Tumblr Blog Teması: Sahara

Yazımızda Tumblr Blog temaları arasında belki de en sade, zarif ve en tatlı olan temanın özelliklerinden bahsedeceğiz.

Sahara adlı Tumblr blog teması, ilk bakışta mükemmel bir dizayna sahip gözüküyor. Özellikle özelleştirilebilir kısımlarının fazla olası ve birbiri ile uyum içinde olan grafik kısımları sayesinde son zamanların en çok tercih edilen temaları arasında yer alıyor.

Temanın Ana Sayfası

Temanın ana sayfasında farklı ebatlara sahip olan yapışkan gönderiler mevcut. Bunlar tumblr temaları için standart olsa da sahra adlı temada hemen köşelerine ilgili kategorisinin canlı ikonları yerleştirilmiş. Bu hem kullanıcı deneyimini yükseltirken, hem de oldukça güzel bir görüntünün oluşmasına da imkân veriyor.

Arka plan ve Sosyal Medya İkon Yerleşimi

Temanın arka planının özelleştirilebilir olduğunu söylemek gerekiyor. İstediğiniz herhangi bir resmi arka plana kolayca entegre edebiliyorsunuz.

Yine temanın en çok dikkat çeken özelliklerinden biri ise sosyal medya ikonları oluyor. İkonların yerleşimi sitenin ana sayfa kullanımını daraltmadığı gibi, aynı zamanda üzerine gelince hareketlenen GİF özelliklerine sahip.

Aynı zamanda üzerine gelince hareketlenen bu ikonlar renk de değiştiriyor. Bu özelliklerin birleşerek temayı çok iyi bir yere taşıdığı aşikar. Son olarak bu sosyal medya ikonlarının sayfa ile beraber hareket ettiğini de belirtelim.

Yapışkan Notlar

Temada kullanılan yapışkan notları, paylaşılan içeriklere göre çok rahat ve kolay bir şekilde özelleştirebiliyorsunuz. Aynı zaman da kullanıcı üzerine geldiğinde sosyal medya paylaşım ikonlarını da görebiliyor.

Ayrıca yapışkan notları özelleştirebilme özelliği sayesinde ana sayfanızda çok renkli ve bir o kadar da göz alıcı bir görüntüye yer verebilmeniz de mümkün.

Temanın Footer Bölümü

Temanın footer bölümü yine klasik Tumblr blog temaları ile aynı şekilde dizayn edilmiş. Bunun yanı sıra ek olarak ileriki sayfalara rahat bir şekilde geçiş yapabilmeniz amacıyla ‘Next Page’ – ‘Previous Page’ ve sayıların yer aldığı butonların yer aldığı görülüyor.

Bu yine kullanıcı deneyimi açısından oldukça büyük bir fark yaratıyor denebilir. Çünkü bu özellik bazı Tumblr blog temalarında yer almamakta.

 ÖNİZLEME & YÜKLE


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir