Twitter Kullanmak İçin 10 Neden

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birisi olan Twitter, çeşitli kitlelere sesini duyurmak isteyen insanların vazgeçilmez platformları arasında yer alıyor. Twitter, insanlara kendilerini ifade etmek için sınırsız ve özgür bir alan sunuyor. Bu yazımızda Twitter kullanmak için geçerli 10 nedeni sıralayacağız.

1- Gündemi Takip Etmek

Dünya ya da ülke gündemini Twitter’dan takip etmek, insanların Twitter kullanma nedenlerinin başında geliyor. Büyük kitlelere etki etmiş bütün olaylar Twitter üzerinde tartışılıyor ve Twitter kullanıcıları da bu sayede gündemi oldukça hızlı bir şekilde takip etmiş oluyor.

2- Fikirlerinizi İnsanlara Ulaştırmak

Twitter, fikirlerinizi kolayca ifade edebileceğiniz bir platform. Twitter sayesinde düşüncelerinizi takipçilerinize anında iletebilirsiniz. Sosyal medyada kendinizi ifade edebileceğiniz bir platform olmadığını düşünüyorsanız büyük ihtimalle henüz Twitter’la tanışmamışsınız demektir.

3- Sevdiğiniz Ünlülüleri Yakından Tanımak

Twitter, bir çok ünlünün de aktif olarak kullandığı bir oluşum. Dünyaca tanınmış kişiler fikirlerini ve gündelik yaşamlarını Twitter aracılığıyla takipçilerine açıyor. Eğer sizin de sevdiğiniz ve yakından tanımak istediğiniz bir ünlü varsa, o ünlünün en samimi halini Twitter’da görebilirsiniz.

4- Kafa Dengi İnsanlarla Tanışmak

Ortak noktalara sahip olduğunuz bir çok insanı Twitter’da kolayca bulabilirsiniz. Takip ettiğiniz kişilerin Tweetlerine attığınız cevaplar ve bu tweetlerin altında dönen sohbetlerde bu Dünya’da yalnız olmadığınızı anlayabilir, size benzeyen ne kadar da çok insan olduğunun farkına varabilirsiniz.

5- Maziyi De Geleceği De Aynı Potata Eritmek

Twitter’da maziyi de geleceği de bir arada yaşayabilirsiniz. Takip edeceğiniz bazı hesaplar geçmişinizde yaşadığınız bir çok anıyı hatırlatırken, futuristik hesaplar size geleceğin nasıl olacağı konusunda öngörüler sunabilir. Geçmişte sizi heyecanlandıran bir şarkıyla nostalji yaşarken, timeline’nınıza düşen bir yapay zeka paylaşımı ile gelecekte yapay zekanın Dünya’yı ele geçireceği fikrine kapılabilirsiniz.

6- Başkalarının Hayatını Yaşayanlar Adına Utanmak

Başkalarının fotoğraflarını kendi fotoğrafları gibi paylaşan ve sanki o hayatı kendi yaşıyormuş gibi davranan insanların ifşa olmalarını gördükçe onlar adına utanmanızı sağlayacak bir platformdur Twitter. Başkası adına utanmak mevzusunu dibine kadar yaşayabileceğiniz tek yerdir.

Twitter Kullanmak İçin 10 Neden 2

7- Etkileşim İçin Yalan Hikayeler Peşinde Koşanlar

Günümüzde etkileşim bir ölçü birimi olmuş durumda. Öyle ki, insanlar etkileşim için her şeyi göze almış durumda. Twitter’da çokça rastlanabilen kurgu Tweet fenomenleri de, etkileşim için her şeyi yapmaya hazır insanlar arasında yer alıyor. Kurgu Tweetlerden ziyade bu Tweetlerin altında yapılan yorumları okumak daha keyifli bir aktivite.

8- Paylaşımınızın Bir Anda Herkes Tarafından Bilinir Olması

Twitter’da yaptığınız paylaşımlar bir anda binlerce insana ulaşabilir. Attığınız bir Tweet o kadar çok kişiye ulaşabilir ki, bu hızı diğer hiç bir sitede yakalayamazsınız. Bunun sebepleri arasında, Twitter’da arkadaşlık sistemi yerine takipçi sistemi olması yer alıyor. Paylaştığınız Tweetle aynı fikirde olan insanlar Tweetinizi kendi takipçileriyle çok rahat bir şekilde paylaşabilir. Bu da, bir kaç saat içinde paylaşımınızın on binlerce insana ulaşması anlamına geliyor.

9- Mizahı Kaynağından Almak

Facebook ve instagram’da yayın yapan mizah sayfalarının beslenme alanıdır Twitter. Bir instagram kullanıcısına ulaşan mizah günler öncesinde Twitter’da yapılmış ve hatta unutulmuştur. Mizah, Twitter’da üretilir ve diğer sosyal medya platformlarında ünlü olur.

10- Ünlü Veya Ünsüz Herkesin Eşit Olduğu Platform

Twitter, kimseye ayrım yapmaz. Daha doğrusu Twitter dinamikleri bu yöndedir. Takip ettiğiniz bir ünlüye sorduğunuz bir soru, ünlü tarafından anında cevaplanabilir. Aranızda ünlü ünsüz ilişkisi asla yoktur. Herkes samimidir. Çünkü Twitter dinamikleri bu şekildedir. Twitter’da samimi olmayan hiç kimse kolay kolay barınamaz.