WhatsApp Hesabı Tamamen Nasıl Silinir?

WhatsApp uygulamasını cep telefonuna indirerek kullanmaya başlayanlar ilk kurulum sırasında cep telefonu numarası ile kayıt olmaktadır. Cep telefonundan uygulamayı kaldırmış olsanız bile bazı kişisel bilgiler ve mesaj içerikleri WhatsApp sunucularında saklanmaya devam eder. Bir dahaki yeni kurulumlarda ise WhatsApp uygulamasının otomatik olarak bilgileri geri getirdiği görülmektedir. Bu yolun önüne geçmek ve WhatsApp uygulamasından tamamen, kalıcı olarak kurtulmak için WhatsApp uygulaması kalıcı olarak silinebilir.

WhatsApp bugün hem Türkiye’de hem küresel çapta en çok kullanıcıya sahip cep telefonu uygulaması. İndirme sayısı ve kullanım sayısı milyarları bulan bu uygulama haberleşme trafiğine ve anında bildirim ile gönderi atanlara bir kolaylık sağlıyor. Kurulduğu günden bu yana pek çok yenilik ile özellikle emoji güncellemeleri ile hayatımıza renk kattı. Bugün ülkemizde pek çok kişi emojilere aşina olarak her konuda işaretleşme ve işaret gönderme alışkanlığı kazandı.

WhatsApp’tan kalıcı olarak kurtulmak isteyenler cep telefonundan uygulamaya giriş yapıp “Ayarlar” kısmına giriş yapmalıdır. WhatsApp nasıl silinir sorumuzun kilit kısmında ise sıra “Hesap” bölümünde. Bu bölüme girin ve “Hesabımı Sil” diyerek WhatsApp’tan tamamen kurtulun.

Cep telefonundan WhatsApp uygulamasını silersek ne olur diyenler için birkaç ufak hatırlatma yapmakta yarar var. Uygulama cep telefonundan silinir silinmez tüm grup üyelikleriniz sona erer ve gruplarda üyelere bildirim gider, sohbetlerinizin yedekleri dahil hepsi silinir, sohbet içerikleri silineceği için sohbetlerde yer alan fotoğraflar da silinir, cep telefonu numaranız WhatsApp veri deposunda artık saklanmaz. Yeniden WhatsApp kuracağınız zaman cep telefonu numaranızı tekrar onaylatmak zorunda kalacaksınız.

Üstün özelliklere sahip olsa da özellikle WhatsApp grupları sebebiyle birçok kişi bildirimlerden rahatsız olabiliyor. Bunun için ise WhatsApp uygulamasını tamamen silmeyi tercih edenler hem gruplara veda eder hem de diğer alternatif uygulamalara göz kırpar.