Whatsapp Sohbet Yedeğini Google Drive Üzerinden Saklama

Whatsapp Sohbet Yedeğini Google Drive Üzerinden Saklama Whatsapp uygulaması üzerinden yaptığınız sohbetler yedekleme yapmadığınız sürece telefonunuzu değiştirmeniz, Whatsapp uygulamasını silmeniz ve daha sonra uygulamayı yeniden yüklemeniz gibi bazı durumlarda otomatik olarak silinebilir. Peki bu sohbetleri kayıtlı tutmak mümkün müdür? Eski mesajlarınızı nasıl yükleyebilirsiniz? Yedeklemeyi Google Drive ile nasıl yapabilirsiniz? Google Drive nedir?

Google Drive nedir?

Google Drive Google hesabınıza bağlı bir depolama sistemidir. Buraya kaydettiğiniz verilere bilgisayarınızdan, telefonunuzdan, Google hesabınızdan ve G mail adresinizden kısacası istediğiniz zaman istediğiniz yerde internet bağlantısına sahip olduğunuz sürece ulaşabilirsiniz. Kaydettiğiniz veriler üzerinde düzenleme yapabilir, yenilerini yükleyebilir veya istemediğiniz verileri tekrar çıkarabilirsiniz. Bunun dışında Whastapp sohbetlerinizi de Google Drive ile saklayabilirsiniz.

Whatsapp sohbetleri Google Drive ile nasıl yedeklenir?

  1. İlk olarak telefonunuzda yüklü bulunan Whatsapp uygulamasını açın.
  2. Sağ üst taraftaki alt alta üç nokta şeklinde bulunan menü seçeneğine tıklayın.
  3. Buradan Ayarlar yazısına girin.
  4. Ayarlar bölümünden Sohbetler seçeneğine tıklayın.
  5. Daha sonra Sohbet Yedeği yazan kısma tıklayın.
  6. Burada karşınıza Yedekle butonu çıkacaktır. Bu buton sizin o anda kayıtlı bulunan Whatsapp sohbetlerinizi yedekler.

Dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir?

Yedekleme işlemini yapmanız için o an kendi Google hesabınızın açık olduğundan emin olmanız gerekir. Bunun dışında Yedekle butonunun biraz daha altında ‘Google Drive’a Yedekle’ seçeneği vardır. Bu seçeneğe tıkladığınız takdirde isteğinize göre sohbetleriniz günlük, haftalık veya aylık seçiminize göre yedeklenebilir. Eğer bunları seçmezseniz sohbetleriniz sadece siz Yedekle tuşuna bastığınız zamanlarda yedeklenir.

Yedekleme yapmamanız durumunda silinen mesajlarınızı geri döndürmeniz mümkün olmayacaktır. Yine aynı şekilde bir kere yedekle butonuna bastığınız zaman bu işlem bundan sonraki mesajlarınızın yedekleneceği anlamına gelmemektedir. Yaptığınız işlem sadece o sırada Whatsapp hesabınızda kayıtlı bulunan mesajlar için geçerli olacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir