Whatsapp’ta Görüntülü Görüşme Yapma

Hayatımıza msn ile gören görüntülü ve sesli konuşma, artık bilgisayara gerek kalmadan cebimizde bulunan telefondan ile yapılmaya başlanmıştır. Hayatımıza giren akıllı telefonlardan sonra git gide azalan bilgisayar kullanımı, uzakta olan sevdiklerimizi görmemize engel olamamıştır.

Akıllı telefonlarda birçok özellik ile görüntülü yapma şansı mevcuttur. Ancak bunlardan en basiti ve pratiği WhatsApp yoluyla yapılanlardır. Gayet akıcı, kesilmeyen görüşmeler yapmak bu program ile mümkündür. Tabi ki internet kalitemiz bu görüşmenin kalitesini belirlemede önemli rol oynar.

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle kullandığımız WhatsApp‘ın son sürüm olarak kullandığımızdan emin olmalıyız. Son sürüm değilse kullanmada problemler yaşayabiliriz. Kullandığımız cihazın işletim sistemine göre güncellemeleri App Store ya da Play Store‘dan kontrol edebiliriz.

Bunları kontrol ettikten sonra programı açıp aramak istediğimiz kişinin sayfasını açarız. Kendimize göre sol üst köşede bulunan kamera işaretine tıkladığımızda karşı tarafa çağrı gider, karşı taraf bunu onayladığı takdirde görüntülü konuşma başlar. Herhangi bir ekstra ücret ödenmez. Sadece mevcut internet paketimizden kullanılmış olur.

Konuşma Kaliteli Olur Mu?

Programın gelişmişliğinden bahsedecek olursak, program son derece sağlıklı görüşmelere olanak sağlar. Ancak görüşmenin kaliteli olması için bizim kullandığımız telefonun internetinin ve kamerasının da sağlıklı olması gerekir.

WhatsApp’ta Görüntülü Konuşma Yapmanın Avantajları

Uzaklarda olan sevdiklerimizi görmek ve seslerini duymak her zaman çok güzeldir. Ancak bir WhatsApp‘a sahip değilsek ve sevdiklerimiz de yurt dışında yaşıyorsa diğer görüşme yolları biraz pahalı olabilir. Özellikle arayıp konuşma durumlarında yurt dışı tarifeleri, yurt içi görüşmelerine göre oldukça pahalıdır. Bir akıllı telefona sahipseniz, bu telefonun hattının bir internet paketi varsa ise, uzaklarda olan sevdiklerinizi görmek için yapmanız gereken tek şey WhatsApp programını indirmektir.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir