Windows 10 Yeni Yazı Tipi Nasıl Yüklenir?

Windows 10 kullanıcıları bir çok platformda font yüklenmiyor, Windows 10’a yazı tipi nasıl eklenir gibi sorular sorarak yardım istemişler. Bizde bu yazımızda Windows 10 kullanıcıları için font ekleme nasıl yapılır onu anlatacağız. Sürekli güncellenen bir işletim sistemi olan Windows 10’da gelen yeni güncellemelerle önceki sürümlerde uygulayabildiğimiz işlemler geçersiz olabiliyor. Bu da bize yeni bir sorunmuş gibi görünse de aslında uygulanması gereken yöntemin değiştiğini sonradan öğreniyoruz. Şimdi gelelim konumuza Windows 10 font yüklenmiyor sorunun çözümüne.

Windows 10 Font Yükleme

Windows 10’da önceden “Yazı Tipleri” bölümüne giderek indirdiğimiz fontu sürükle-bırak yöntemi ile yükleyebiliyorduk. Ancak gelen güncellemelerle artık bu şekilde font yüklemesi yapılamıyor. Bilgisayarınıza yeni bir yazı tipi yani font yüklemek için yapmanız gereken indirdiğiniz fontları Bilgisayar\C:\Windows\Fonts klasörüne giderek buraya atmanız gerekmekte.

Windows 10 Yeni Yazı Tipi Nasıl Yüklenir? 2

Windows 10 kurulu bilgisayarınıza font yükleme işlemi bu kadar anlatılanları yaptıktan sonra indirdiğiniz fontu kullanabilirsiniz.