Kapat
Wordpress 2

WordPress’i Kurduktan Sonra Yapılması Gereken 5 Şey

WordPress‘i ilk kurduğumuzda varsayılan olarak bazı içerikler veya eklentiler otomatik olarak gelir.Bu yazımızda WordPress’i kurduktan sonra yapılacak beş şeyi görelim.

#1 Merhaba Dünya

İlk olarak Merhaba Dünya konulu yazıyı çöp kutusuna atın.Merhaba Dünya adlı yazıyı çöp kutusuna atarsanız otomotik olarak Hello Word konulu yorumda çöp kutusuna gidecektir.

#2  Örnek Sayfa

WordPress ilk olarak Örnek Sayfa adlı bir sayfa oluşturacaktır.Sayfalar kısmından bu sayfayı silebilirsiniz.Eğer bu sayfaları silmezseniz arama motorları ilk olarak bu sayfaları dizine ekleyecektir buda sitenizi bir anlamda kötü etkiyecektir.

#3  Kalıcı Bağlantılar
WordPress ilk olarak yazılarınızın linkini Gün/Ay/Yıl olarak oluşturacaktır.Ayarlar>Kalıcı Bağlantılar kısmından Yazı ismi seçeneğini işaretleyin.

#4  Seo Eklentisi
Sitenizin arama motorlarına indexlenmesine yardımcı seo eklentilerini kullanabilirsiniz.Bu işlemi ilk başta yapmak düzenli bir seo yapısına sahip olmanızı sağlar.

Önerim:Yoast Seo

#5 Sitemap
Wordpress’i kurduktan sonra mutlaka ama mutlaka Sitemap oluşturun.Bunun için size tavsiyem Google XML Sitemaps eklentisi.

 

 

Bu arada  WordPress Giriş Paneli Logosunu Değiştirme  makalemize bakabilirsiniz..


“WordPress’i Kurduktan Sonra Yapılması Gereken 5 Şey” üzerine 2 yorum

  1. Fakir Yazar dedi ki:

    En önemli şeyi unutmuşsun hocam, Tamam sayfa oldu herşey hazır Yapım aşamasında modundan çıkana kadar Sayfayı Ayarlar/Okuma Ayarları/Arama motorlarının bu siteyi indekslemelerine engel olmaya çalış diyerek Arama motorlarının indexine kapatmak en iyi şey olacaktır.

  2. aziz dedi ki:

    TEŞEKKÜRLER

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir