WordPress’i Kurduktan Sonra Yapılması Gereken 5 Şey

WordPress‘i ilk kurduğumuzda varsayılan olarak bazı içerikler veya eklentiler otomatik olarak gelir.Bu yazımızda WordPress’i kurduktan sonra yapılacak beş şeyi görelim.

[vurgu color=”#81d742″]#1 [/vurgu] Merhaba Dünya

İlk olarak Merhaba Dünya konulu yazıyı çöp kutusuna atın.Merhaba Dünya adlı yazıyı çöp kutusuna atarsanız otomotik olarak Hello Word konulu yorumda çöp kutusuna gidecektir.

[vurgu color=”#81d742″]#2 [/vurgu]  Örnek Sayfa

WordPress ilk olarak Örnek Sayfa adlı bir sayfa oluşturacaktır.Sayfalar kısmından bu sayfayı silebilirsiniz.Eğer bu sayfaları silmezseniz arama motorları ilk olarak bu sayfaları dizine ekleyecektir buda sitenizi bir anlamda kötü etkiyecektir.

[vurgu color=”#81d742″]#3 [/vurgu]  Kalıcı Bağlantılar
WordPress ilk olarak yazılarınızın linkini Gün/Ay/Yıl olarak oluşturacaktır.Ayarlar>Kalıcı Bağlantılar kısmından Yazı ismi seçeneğini işaretleyin.

[vurgu color=”#81d742″]#4[/vurgu]  Seo Eklentisi
Sitenizin arama motorlarına indexlenmesine yardımcı seo eklentilerini kullanabilirsiniz.Bu işlemi ilk başta yapmak düzenli bir seo yapısına sahip olmanızı sağlar.

Önerim:Yoast Seo

[vurgu color=”#81d742″]#5[/vurgu] Sitemap
Wordpress’i kurduktan sonra mutlaka ama mutlaka Sitemap oluşturun.Bunun için size tavsiyem Google XML Sitemaps eklentisi.

 

 

Bu arada  WordPress Giriş Paneli Logosunu Değiştirme  makalemize bakabilirsiniz..


2 Yorum
  1. 21 Ocak 2017
  2. 18 Şubat 2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir